Zamówienie

Zamów szkolenia

Algorytm na naukę języka obcego…

Naturalne potrzeby i predyspozycje dzieci w wieku przedszkolnym powodują, że organizacja  przestrzeni do nauki języka angielskiego wymaga  twórczego i atrakcyjnego podejścia. Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych  wychodzi z propozycją  zajęć przedszkolnych  kształcących  wszechstronny rozwój dziecka:

Algorytm nauki języka obcego, czyli o tym, jak połączyć naukę programowania z nauką języka angielskiego na etapie wychowania przedszkolnego. *

W trakcie czterogodzinnego szkolenia  dowiesz się,  jak jednocześnie wdrażając dzieci do nauki programowania uczyć ich języka angielskiego przy jednoczesnym  wykorzystaniu potrzeb rozwojowych przedszkolaków:  aktywności ruchowej, zabaw z rówieśnikami,  naturalnego pragnienia korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Jednym z narzędzi dydaktycznych wykorzystywanych na szkoleniu będzie innowacyjny zestaw Kosmiczne Kodowanie Scottie Go! –w skład którego wchodzą plansza edukacyjna z przeznaczeniem do pracy na dywanie, duże klocki magnetyczne, tematyczne kafelki edukacyjne, dostęp do aplikacji elektronicznej.

Uczestnicy szkolenia  będą mieć okazję doświadczyć sytuacji wykreowanych specjalnie do zaprezentowania zabaw na planszy edukacyjnej  z elementami programowania i z wykorzystaniem treści języka angielskiego.

Na szkoleniu zostaną zaprezentowane  proste zabawy rozwijające kompetencje społeczne dzieci, kompetencje komunikacyjne oraz rozwijające logiczne myślenie. Uczestnicy zgromadzą przykłady dobrych praktyk oraz zaprojektują jedną zabawę, która będzie nawiązywać do zajęć języka angielskiego w przedszkolu.

Po szkoleniu uczestnik:

  • Wdraża dzieci do nauki programowania z wykorzystaniem prostych zabaw rozwijających logiczne myślenie;
  • Projektuje sytuacje edukacyjne służące osiągnięciu celów związanych z programowaniem i nauką języka angielskiego.

 

*temat dostępny od 1 sierpnia 2018 r.