Zamówienie

Zamów szkolenia

Zamów kontakt z konsultantem, który przedstawi Ci szczegóły oferty ORKE

Dane zamawiającego

Dane organizacji

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 96. Kontakt do Administratora danych – e-mail: wsip@wsip.com.pl, numer telefonu: infolinia: (+48) 801 220 555 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora) lub (+48) 22 36 83 801 (z telefonów komórkowych) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Kontakt do inspektora ochrony danych: iod@wsip.pl lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Każda osoba ma również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pełna informacja na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie Zasady przetwarzania danych osobowych

oraz Polityka cookies

Poradnik Ekspertów ORKE. Ciekawostki i porady.

Zapraszamy do obejrzenia webinarów, w których staramy się na bieżąco odpowiadać na najważniejsze i aktualne tematy związane z oświatą,
wspierające nauczycieli w ich codziennych wyzwaniach.

Webinar do szkoleń ORKE:  Google Workspace ( G Suite)

Innowacyjne wykorzystanie Workspace (G Suite)- w warsztacie pracy nauczyciela. Czyli jak efektywnie poszerzać i rozwijać pracę w środowisku Google Workspace (G Suite) o dodatkowe, zaawansowane rozwiązania. O tym opowie nasz ekspert Krzysztofem Kalinowskim podczas nagrania webinaru.

Webinar do szkoleń ORKE: Well-being. Dobrostan nauczyciela i dyrektora

Mindfulness w edukacji – elementy treningu uważności dla nauczycieli.
W jaki sposób zadbać o swój dobrostan i równowagę emocjonalną, stojąc w obliczu pandemicznych wyzwań? Na spotkaniu ekspert ORKE – Ewa Kruk-Krymula opowie,
jak osiągnąć i utrzymać równowagę emocjonalną oraz jak ważne jest opanowanie sztuki relaksu i koncentracji.

Webinar do kursu ORKE: Microsoft Office 365

Kiedy technologia łączy się z podnoszeniem jakości nauczania – nowatorskie wykorzystanie pakietu Office 365/Poziom 2.
Ekspert odpowie na pytanie zadane w tytule webinaru, przedstawi również praktyczne metody budowania dydaktycznego warsztatu pracy nowoczesnego nauczyciela.

Webinar do kursu ORKE: CyberSkiller

Wirtualne Laboratorium wspierające nauczanie informatyki. Czyli o tym, na czym polega niepowtarzalność kursów na platformie CyberSkiller oraz jakie korzyści przyniesie szkole pogłębianie umiejętności nauczycieli z zakresu informatyki. Czas poświęcony na to spotkanie, przeniesie Cię z dzisiaj w nowe jutro – warto wiedzieć, jak w nim funkcjonować.

Webinar do szkoleń ORKE: Zarządzanie hybrydową szkołą

ORKE zaprasza na bezpłatny webinar: Szkoła optymalna – jak realizować zadania szkoły i najefektywniej wykorzystać dostępne środki. Czyli o tym, jak pogodzić możliwości finansowe z potrzebami szkoły. Na styku dyrektorskich intencji zaspokojenia potrzeb uczniów i samorządowej gospodarności często pojawiają się napięcia i trudności, a zbyt skąpe środki stają się przedmiotem gorących debat.

Webinar do kursu ORKE: Microsoft Office 365

Webinar poprowadzi nasz ekspert, Pani Małgorzata Solowska. Z Teams Microsoft 365 związana od 5 lat. Pełniąc funkcję dyrektora, wraz ze swoją kadrą pedagogiczną i administracją, czynnie wykorzystuje MS365 w swojej codziennej pracy. Skupia się na kształceniu miękkich umiejętności u uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Podczas webinaru opowie nam, jak pomocne są narzędzia MS Office w codziennej pracy nauczycieli i prowadzeniu zdalnej edukacji.

Webinar do kursu ORKE: Nowa dydaktyka zdalna

Tematem webinaru jest dydaktyka szkolna w zmienionej rzeczywistości. W trakcie spotkania omówione zostaną podobieństwa i różnice związane z organizacją pracy szkoły jak również metodyką nauczania w modelu tradycyjnym, hybrydowym i zdalnym. Przedstawimy najważniejsze aspekty skutecznego nauczania na odległość.

Webinar do kursu ORKE: Indywidualizacja i specjalne potrzeby edukacyjne

W trakcie webinaru, w sposób holistyczny została przybliżona sylwetka ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, nie tylko w kontekście edukacji tradycyjnej, ale również w aspekcie edukacji zdalnej. Inspirujemy do refleksji oraz pokazujemy gotowe rozwiązania do wykorzystania z uczniami SPE w procesie indywidualizacji. Spotkanie prowadzi ekspert ORKE, Pani Izabela Juszkiewicz.

Webinar do kursu ORKE: Google Workspace

Podczas webinaru próbujemy zrozumieć, jak innowacyjnie wykorzystać usługę Gogle Workspace w warsztacie pracy nauczyciela, jak efektywnie wykorzystywać Classroom w procesie nauczania i uczenia oraz odpowiemy sobie na pytanie jakie korzyści daje nowoczesna technologia w pracy nauczyciela? Pomoże nam w tym Sabina Furgoł, nasz ekspert i opiekun merytoryczny Kursu – Google Workspace. Serdecznie zapraszamy.

Webinar do kursu ORKE: Wychowanie i wartości

Czy nauczyciel może dla ucznia być autorytetem? Czy uczniowie i dorośli mogą tworzyć wspólny świat wartości ? Jak budować świadomość emocjonalną ucznia i nauczyć go kontrolowania własnych emocji? Jak minimalizować ryzykowne zachowania uczniów i budować porozumienie w relacjach nauczyciel – uczeń – rodzic?
Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w webinarze, który prowadzi opiekun merytoryczny kursu, Beata Bryś. Serdecznie zapraszamy.

Bezpieczna i komfortowa praca w wirtualnej

W trosce o dobrostan społeczności szkolnej wydawnictwo WSiP wraz z ORKE – Ośrodkiem Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych przygotowaliśmy zestaw ciekawostek dydaktycznych oraz ważnych porad psychologicznych, na temat bezpiecznej i komfortowej pracy nauczyciela w rzeczywistości wirtualnej szkoły. Serdecznie zapraszamy.

Rzuceni na głęboką wodę zdalnego nauczania

ORKE zaprasza na kolejny webinar! Nauka zdalna na gotowych zasobach – WSiPnet – czyli bezpieczny start dla nauczyciela w dobie zdalnego nauczania. Serdecznie zapraszamy.

Zdalne nauczanie w szkole. Jak je rozumieć i jak realizować?

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią webinaru ORKE dotyczącego zdalnego nauczania w szkole – jak je rozumieć i jak realizować?

Microsoft Teams z ORKE. Jak przygotować materiały do lekcji zdalnej

Jak przygotować się do lekcji i stworzyć wirtualny zasób dedykowany danej klasie. Porady ORKE dotyczące zdalnego nauczania.

Microsoft Teams z ORKE. Jak założyć spotkanie i efektywnie wykorzystać możliwości Teams

Jak założyć spotkanie w MS Teams? Jak zaprosić uczniów? Jak ustalić zasady spotkania i przygotować się do niego? Porady ORKE dotyczące zdalnego nauczania w Teams.

Jak się uczyć. Ekspert ORKE Sabina Furgoł w Metro TV

W programie „Jak się uczyć” redaktor Justyna Suchecka, specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, zadawać będzie ekspertom WSiP i ORKE pytania dotyczące uczenia się w domu. Wspólnie przedstawimy praktyczne porady, jak w wymuszonej pandemią rzeczywistości powinni postępować uczniowie, nauczyciele i rodzice, na co zwracać uwagę, czego unikać.

Dlaczego warto pracować na Teamsach?

Praktyczne porady ekspertów ORKE, które pomogą zrozumieć, jak nowoczesna technologia usprawnia pracę nauczycieli i zwiększa atrakcyjność procesu nauczania.

Webinary ORKE – szkolenia bez ograniczeń

Dlaczego webinary ORKE są genialne? Jak wygląda nauka podczas webinarów? Czy można uczestniczyć w webinarze, łącząc się z telefonu?

E-learning ORKE – efektywna nauka w domu

Czy można realizować kursy i szkolenia na odległość? Jak wygląda i co to jest e-learning? W naszym filmie pokażemy, na czym polega e-learning i dlaczego ta forma nauki jest idealna
w czasach pandemii i nie tylko.