Zamówienie

Zamów szkolenia

Nauka programowania z ORKE!

Scottie Go! – zaprogramuj swoją lekcję. Nauka programowania w klasach 1–8 szkoły podstawowej

Czterogodzinne  szkolenie przygotowujące nauczycieli szkoły podstawowej do wdrażania na swoich lekcjach  podstaw programowania z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia – gry edukacyjnej z interaktywnym kursem programowania Scottie Go!.

Szkolenie dzięki któremu dowiesz się,  jak rozpocząć przygodę z programowaniem i wykorzystać naturalne potrzeby oraz predyspozycje dzieci: ich aktywność ruchową, dążenie do skutecznej komunikacji w grupie i pragnienie poznawania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

To wszystko dzięki Scottie Go! – interaktywnej, fabularnej grze edukacyjnej, w której skład wchodzą kartonowe klocki z planszą oraz bezpłatna aplikacja, niewymagająca stałego dostępu do internetu.

Dzięki hybrydowemu rozwiązaniu Scottie Go! nauka programowania staje się okazją do zespołowej aktywności, przeciwdziała izolowaniu się  dzieci w świecie komputera czy smartfona, łączy uczniów i doskonali ich umiejętność pracy w grupie.

Gra daje możliwość różnicowania poziomów trudności, sprawdzi się zatem zarówno w edukacji wczesnoszkolnej, jak i w klasach 4–8. Można ją wykorzystać do pracy indywidualnej i grupowej.

Podczas szkolenia możesz poszerzyć swoje kompetencje i nauczyć się, jak pokazać dzieciom mądre sposoby korzystania ze świata technologii.

Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnik:

  • rozwinie własne kompetencje zawodowe – zdobędzie umiejętność programowania (interaktywny kurs programowania krok po kroku);
  • podczas lekcji lub na zajęciach dodatkowych zrealizuje zagadnienia z zakresu programowania zgodnie z wytycznymi podstawy programowej kształcenia ogólnego;
  • zastosuje innowacje w kształtowaniu u uczniów priorytetowych kompetencji myślenia algorytmicznego i programowania;
  • wykorzysta na swoich zajęciach grę Scottie Go! zgodnie z propozycjami metodycznymi ORKE.

Proponujemy dwa warianty szkolenia

  • Scottie Go! – zaprogramuj swoją lekcję. Nauka programowania w klasach 1–8 szkoły podstawowej

Klasy 1–3

  • Scottie Go! – zaprogramuj swoją lekcję. Nauka programowania w klasach 1–8 szkoły podstawowej

Klasy 4–8

Przy zakupie szkolenia możliwość kupienia gier Scottie Go!  w wersji edukacyjnej na preferencyjnych warunkach.

Wersja edukacyjna gry zawiera 91 zadań podzielonych na 10 modułów.

Ponadto zapewnia dostęp do:

  • bazy materiałów metodycznych;
  • wysokiej jakości plansz z zadaniami, które mogą posłużyć do opracowania kart pracy lub wyświetlenia na ekranie podczas zajęć;
  • specjalnego konta Nauczyciel, na którym znajdują się odblokowane zadania ze wszystkich modułów.

 

Chcesz zamówić szkolenie i otrzymać możliwość zakupu zestawów Scottie Go! EDU na najkorzystniejszych warunkach? Skontaktuj się ze swoim Konsutlantem Edukacyjnym!