Ogólne warunki sprzedaży usług szkoleniowych
- Niniejsze Ogólne Warunki Sprzedaży (OWS) mają zastosowanie do szkoleń stacjonarnych i zdalnych (tj. usług świadczonych drogą elektroniczną zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (§ 8. OWS) świadczonych przez Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (ORKE), wpisany do ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli woj.
mazowieckiego pod nr. 106, z siedzibą przy Al. Jerozolimskich 96, 00-807 Warszawa.
. - Ogólne Warunki Sprzedaży są udostępniane Zamawiającemu nieodpłatnie przed złożeniemzamówienia na szkolenie oraz na stronie internetowej www.orke.pl. Zamawiający ma prawo wydrukować treść niniejszego OWS, utrwalać go oraz zwielokrotniać techniką cyfrową na dowolnych nośnikach elektronicznych.
- Składając Zamówienie, Zamawiający potwierdza zapoznanie się i akceptację niniejszych OWS.
Na potrzeby niniejszych Ogólnych warunków sprzedaży użyte w niniejszym dokumencie pojęcia pisane wielką literą oznaczają:
- Szkolenie – każde stacjonarne szkolenie lub wykład, szkolenie zdalne (Webinar na żywo, Warsztat/Wykład on-line, Webinar nagrany, E-learning) oraz szkolenia blended-learning i inne przedsięwzięcia o podobnym charakterze oferowane przez ORKE związane z tematyką zarządczo – edukacyjną i wychowawczą, organizowane lub współorganizowane przez ORKE, obejmujące w szczególności rejestrację Zamówienia, udostępnienie Platformy e-Akademia ORKE wraz z zasobami merytorycznymi dotyczącymi zamówionego Szkolenia, materiały szkoleniowe, wydanie zaświadczeń, w którym zamawiającym jest szkoła w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. prawo oświatowe, jednostka samorządu terytorialnego lub inna jednostka organizacyjna. Udział w szkoleniach zdalnych może dodatkowo wymagać konieczności skorzystania przez Uczestnika z platformy zewnętrznego dostawcy na warunkach określonych regulaminem tej platformy.
- Warsztat stacjonarny – Szkolenie stacjonarne z udziałem trenera realizowane w siedzibie Zamawiającego lub w innej lokalizacji ustalonej podczas składania zamówienia. Podczas Warsztatu stacjonarnego uczestnicy we współpracy z trenerem oraz w grupach ćwiczą nowe umiejętności lub
opracowują rozwiązanie danego problemu. Dopuszczalna liczba uczestników Warsztatu stacjonarnego to 25 osób. - Wykład stacjonarny – Szkolenie stacjonarne z udziałem trenera realizowane w siedzibie
zamawiającego lub w innej lokalizacji ustalonej podczas składania zamówienia. Szkolenie polega na przekazywaniu wiedzy w formie prelekcji przez trenera uczestnikom, którzy mają możliwość zadawania pytań po zakończeniu wykładu lub w czasie jego trwania. Liczba uczestników jednej grupy nie może przekraczać 150 osób. - Webinar na żywo – Szkolenie zdalne z udziałem trenera świadczone za pośrednictwem Platformy e – Akademia ORKE, polegające na przekazywaniu przez trenera wiedzy uczestnikom,
z wykorzystaniem prezentacji audio i wideo oraz umożliwiające interakcję z uczestnikami za pomocą czatu na żywo. Liczba uczestników jednej grupy nie może przekraczać 30 osób. - Warsztat on-line – Szkolenie zdalne z udziałem trenera świadczone za pośrednictwem Platformy e – Akademia ORKE , podczas którego uczestnicy we współpracy z trenerem oraz w grupach ćwiczą nowe umiejętności lub wypracowują rozwiązanie jakiegoś problemu, stosując interaktywne narzędzia oraz aplikacje. Liczba uczestników jednej grupy nie może przekraczać 25 osób.
- Wykład on-line – Szkolenie zdalne z udziałem trenera świadczone za pośrednictwem Platformy e – Akademia ORKE, polegające na przekazywaniu wiedzy w formie prelekcji przez trenera uczestnikom, którzy mają możliwość zadawania pytań na czacie w trakcie i po zakończeniu wykładu. Liczba uczestników jendej grupy nie może przekraczać 100 osób.
- Webinar nagrany – Szkolenie zdalne bez udziału trenera będące nagranym materiałem szkoleniowym, świadczone za pośrednictwem Platformy e-Akademia ORKE, polegające na samodzielnej nauce i pozyskaniu wiedzy przez uczestnika poprzez odtworzenie nagranego webinaru. Liczba uczestników jednej grupy jest nieograniczona.
- Szkolenie e-learning – Szkolenie zdalne bez udziału trenera świadczone za pośrednictwem Platformy e-Akademia ORKE, polegające na samodzielnej nauce i pozyskaniu wiedzy przez uczestnika z wykorzystaniem Materiałów zamieszczonych na platformie. Informacje na temat platformy obsługującej Szkolenie e-learning każdorazowo znajdują się w opisie danego Szkolenia e-learning. Dopuszczalna liczba uczestników Szkolenia e-learning to 60 osób.
- Szkolenie blended-learning– szkolenie z udziałem trenera realizowane w formule łączonej:
- Elearning (w formie Szkolenia E-learning):
- poprzez platformę eAkademia ORKE,
- samodzielna nauka i pozyskanie wiedzy przez uczestnika z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych w kursie.
- Warsztat stacjonarny lub Warsztat on-line
- w siedzibie zamawiającego lub w innej lokalizacji ustalonej podczas składania zamówienia,
- uczestnicy w grupach oraz we współpracy z trenerem ćwiczą nowe umiejętności lub wypracowują rozwiązanie jakiegoś problemu. Istnieje możliwość realizacji całej usługi zdalnie, co zostaje ustalone z Zamawiającym podczas składania zamówienia. Dopuszczalna liczba uczestników Szkolenia blended-learning to 25 osób.
- Elearning (w formie Szkolenia E-learning):
- Platforma e-Akademia ORKE – internetowa platforma zdalnego nauczania dostępna pod
adresem https://e-akademia.orke.pl/ prowadzona i zarządzana przez WSiP, za pomocą której ORKE realizuje zdalne formy szkoleń, umieszcza materiały do szkoleń oraz wydaje zaświadczenia udziału w danej formie szkolenia. Uczestnictwo w każdym Szkoleniu wymaga uprzedniej rejestracji i akceptacji regulaminu Platformy e-Akademia ORKE dostępnego na stronie internetowej www.orke.pl oraz utworzenia przez Uczestnika indywidualnego Konta na Platformie e-Akademia ORKE. - Materiały szkoleniowe – zasoby merytoryczne przeznaczone dla uczestników Szkoleń dostępne na Platformie e-Akademia ORKE. W celu uzyskania dostępu do Materiałów szkoleniowych uczestnik Szkolenia zakłada konto na Platformie.
- Konto – indywidualne konto zakładane przez Uczestnika Szkoleń na Platformie e-Akademia
ORKE w celu dostępu do Szkoleń zdalnych, Materiałów szkoleniowych oraz zaświadczeń ukończenia szkoleń. Zasady utworzenia Konta określa regulamin Platformy e-Akademia ORKE dostępny na stronie https://e-akademia.orke.pl/. - Szkolenie pakietowe – cykl szkoleń obejmujących więcej niż jedno Szkolenie.
- Kodeks cywilny – Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U nr 16, poz. 93 ze zm.).
- Zamówienie – zamówienie na Szkolenie lub Pakiet szkoleń, złożone przez Zamawiającego za pośrednictwem konsultanta edukacyjnego, telefonicznie lub przez stronę internetową www.orke.pl.
- Zamawiający – osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej,osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, szkoła w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. prawo oświatowe.
- Potwierdzenie Zamówienia – proces akceptacji warunków Zamówienia opisany w § 4.
- Uczestnik – osoba skierowana przez Zamawiającego na Szkolenie biorąca udział w Szkoleniu.
- OWS – niniejsze Ogólne Warunki Sprzedaży Usług ORKE.
- Siła wyższa – nieprzewidziane wydarzenie, wywołane przyczyną zewnętrzną, uniemożliwiające należytą realizację Zamówienia. Za siłę wyższą uznaje się w szczególności: stan klęski żywiołowej, pożar, powódź, strajki pracownicze, przerwy w dostawie energii elektrycznej.
- Organ prowadzący – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka Akcyjna z siedzibąw Warszawie, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorcówprowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000595068, NIP 5272605292, kapitał zakładowy w wysokości 40.736.880 złotych (wpłacony w całości); numer rejestrowy BDO: 000114836., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. oświadcza, że posiada status dużego przedsiębiorcy, czyli przedsiębiorcy niebędącego mikroprzedsiębiorcą, małym przedsiębiorcą ani średnim przedsiębiorcą w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i art. 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187z 26.06.2014, str. 1, z późn. zm.).
- Pakiet elastyczny – Szkolenie elearning składające się z zestawu nagranych webinarów (tj. więcej niż 1) w liczbie wynikającej z wybranego Pakietu. Według oferty czas dostępu do Pakietu wynosi odpowiednio 12, 9 lub 6 miesięcy i uzależniony jest od wybranej formy Pakietu. Za datę udzielenia dostępu uznaje się dzień przekazania Zamawiającemu dostępu do Platformy e-Akademia ORKE. Tematy webinarów w ramach Pakietu należy wybrać z „Listy webinarów do pakietu elastycznego”, która stanowi załącznik nr 1 i 1a do Formularza Zamówienia.
- Składając Zamówienie, Zamawiający potwierdza zapoznanie się i akceptację niniejszych OWS.
- Zamówienie na Szkolenie może być złożone:
- u konsultanta edukacyjnego,
- przez telefon – (+48) 22 422 30 30 lub (+48) 695 550 077 (koszt połączenia wg taryfy operatora) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00),
- za pośrednictwem strony internetowej www.orke.pl
- Zamówienie może zostać złożone przez osobę upoważnioną do działania w imieniu Zamawiającego.
- Zamówienie jest wiążące dla Zamawiającego i ORKE po Potwierdzeniu Zamówienia.
- Składając Zamówienie, Zamawiający potwierdza, że cena, data, forma i miejsce szkolenia są mu znane i je akceptuje.
- Zamawiając Szkolenie, Zamawiający podaje datę realizacji usługi . Termin realizacji usługi nie może być wcześniejszy niż 10 dni roboczych od daty złożenia Zamówienia.
- Zamówienie otrzymane przez ORKE jest weryfikowane pod kątem jego poprawności i kompletności.
- Po otrzymaniu Zamówienia ORKE w terminie do 3 dni roboczych od dnia otrzymania Zamówienia potwierdza rejestrację zamówienia za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail wskazany przez Zamawiającego w Zamówieniu. Po przypisaniu trenera realizującego usługę, Zamawiający otrzymuje wiadomość email dotyczącą potwierdzenia przygotowania usługi, proponowanej daty realizacji usługi do realizacji, oraz szczegółową instrukcję dotyczącą udziału w zamówionym Szkoleniu.
- W termienie 3 dni roboczych przed uzgodnionym terminem realizacji usługi prowadzący, który będzie przeprowadzał Szkolenie kontaktuje się z Zamawiającym w celu doprecyzowania ustaleń dotyczących zakresu zamówionej usługi. W przypadku, gdy przekazane przez Zamawiającego oczekiwania będą rozbieżne względem zlecenia otrzymanego przez prowadzącego od ORKE, Zamówione usługi zostają anulowane i następuje ponowne złożenie Zamówienia zgodnie ze wskazaniem Zamawiającego.
- W przypadku braku możliwości realizacji Zamówienia we wskazanym w Zamówieniu zakresie lub terminie, z przyczyn leżących po stronie trenera, których nie można było przewidzieć wcześniej, ORKE ma prawo odmówić realizacji Zamówienia lub zaproponować alternatywny termin realizacji usługi, o czym informuje Zamawiającego w terminie maksymalnie do 3 dni roboczych przed planowanym terminem realizacji usługi lub niezwłocznie w przypadku zdarzeń losowych.
-
- Szkolenie realizowane jest w miejscu, formie i terminie ustalonym w Potwierdzeniu Zamówienia.
- Każdy uczestnik szkolenia po jego ukończeniu, tj. po potwierdzeniu zakończenia wskazanych aktywności w ramach danego Szkolenia, pobiera zaświadczenie bezpośrednio po zakończeniu szkolenia na Platformie e-Akademia ORKE.
- Szkolenie pojedyncze będzie zrealizowane w poniższych okresach:
- przy zamówieniu złożonym od 1 kwietnia – do 30 września szkolenie musi odbyć się do 31 grudnia (tego samego roku kalendarzowego w którym składane jest zamówienie).
- przy zamówieniu złożonym w okresie od 1 października do 31 marca (kolejnego roku kalendarzowego) – szkolenie musi odbyć się do 30 czerwca.
- Szkolenia pakietowe będą zrealizowane w poniższych ramach czasowych:
- przy zamówieniu złożonym od 1 kwietnia do 30 września – wszystkie szkolenia z pakietu muszą zostać zrealizowane do 31 grudnia (tego samego roku kalendarzowego),
- przy zamówieniu złożonym w okresie od 1 października do 31 marca (kolejnego roku kalendarzowego) – wszystkie szkolenia z pakietu muszą zostać zrealizowane do 30 czerwca.
-
- Zamawiający ma prawo do rezygnacji z Zamówienia bez podania jakiejkolwiek przyczyny z według poniższych zasad:
- w przypadku Zamówienia szkolenia uwzględniającego pracę trenera Zamawiający ma prawo do rezygnacji z tej usługi do 10 dni roboczych przed wskazaną w formularzu datą Szkolenia –Zamawiający ponosi połowę kwoty Zamówienia.
- w przypadku rezygnacji z Zamówienia szkolenia uwzględniającego pracę trenera w czasie krótszym niż 10 dni roboczych przed datą Szkolenia, Zamawiający zostanie obciążony kosztem usługi wynikającym z § 7. Pkt 4.
- w przypadku Zamówienia szkolenia nieuwzględniającego pracy trenera Zamawiający ma prawo do rezygnacji z tej usługi w terminie do 2 dni roboczych przed wskazaną w formularzu datą Szkolenia – Zamawiający nie ponosi kosztów Zamówienia.
- Do 10 dni roboczych przed planowanym Szkoleniem Zamawiający może zgłosić zmiany dotyczące Szkolenia z udziałem trenera, które mogą dotyczyć:
- terminu szkolenia (szkolenie nie może być przesunięte później niż 3 miesiące od pierwotnie ustalonej daty oraz później niż określone jest to w § 5 pkt. 3 i 4),
- liczby uczestników Szkolenia (zmiana wymaga akceptacji przez Zamawiającego, w drodze wiadomości e-mail, formy szkoleniowej, wartości/ceny zamawianej usługi),
- formy szkolenia (zmiana wymaga akceptacji przez Zamawiającego, w drodze wiadomości e-mail, wartości/ceny zamawianej usługi).
- W przypadku zmiany tematyki Szkolenia Zmówienie (zmiana wymaga akceptacji przez Zamawiającego, w drodze wiadomości e-mail, wartości/ceny zamawianej usługi) W przypadku braku możlwiosci realizacji tematylki Szkolenia Zamówienie zostaje anulowane i następuje ponowne złożenie Zamówienia zgodnie ze wskazaniem Zamawiającego.
- Do 2 dni roboczych przed potwierdzoną datą uruchomienia szkolenia bez trenera zamawiający może zgłosić zmianę dotyczącą terminu szkolenia.
- Do 10 dni roboczych przed planowanym Szkoleniem ORKE może zgłosić zmiany dotyczące formy realizacji Szkolenia w przypadku zaistnienia okoliczności związanych z Siłą Wyższą, uniemożliwiających realizację szkolenia w formie określonej przez Zamawiającego. ORKE zastrzega sobie prawo do realizacji szkolenia w formie alternatywnej, np. zmiany szkolenia stacjonarnego na formę zdalną.
- Jeżeli Zamawiający zgłosi zmianę do Szkolenia uwzględniającego prace trenera w terminie krótszym niż 10 dni roboczych przed wskzaną na formularzu datą realizacji usługi, ORKE zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji Zamówienia. W takiej sytuacji ORKE ponownie kontaktuje się z Zamawiającym w celu ponownego, poprawnego przyjęcia Zamówienia.
- W zakresie danego Zamówienia, Zamawiający może dokonać zmiany tylko raz. W przypadku kolejnej zmiany na wniosek Zamawiającego, ORKE jest uprawnione do odstąpienia od realizacji usługi.
- Zamawiający informuje ORKE o rezygnacji z Zamówienia albo zmianie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres szkolenia@orke.pl.
§ 7. Płatność- Termin zapłaty wynosi 14 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego.
- Zasady wystawiania Faktur VAT:
- w przypadku Szkolenia elearning – faktura VAT opiewająca na pełną kwotę zamówionego Szkolenia jest wystawiana do 5 dni roboczych po przekazaniu Zamawiającemu dostępu do Platformy e-Akademia ORKE.
- przypadku każdego innego szkolenia (tj. usługi uwzględniającej pracę trenera) FV wystawiana jest w jednej z trzech opcji wskazywanych przez Zamawiającego podczas składania zamówienia:
- podziale na dwie FV: pierwsza faktura VAT na połowę wartości zamówionego Szkolenia jest wystawiana do 5 dni roboczych po przekazaniu Zamawiającemu dostępu do Platformy e-Akademia ORKE; druga FV na połowę wartości zamówionego Szkolenia jest wystawiana do 5 dni roboczych po zakończeniu Szkolenia./li>
- jedna FV: FV na pełną wartość zamówionego Szkolenia jest wystawiana do 5 dni roboczych po zakończeniu Szkolenia.
- w podziale na dwie faktury VAT: pierwsza faktura VAT na dowolną kwotę zamówienia (nie mniejszą niż 500 zł) , wystawiana w momencie dostępu do kursu i wysyłki powiadomienia. Druga faktura VAT na pozostałą część wartości zamówienia (nie mniejszą niż 500 zł) wystawiana po realizacji.
- Płatność jest dokonywana przez Zamawiającego przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w fakturze VAT.
- Cena Szkolenia wraz z liczbą uczestników zgłoszonych na szkolenie jest wskazana w Zamówieniu.
- W przypadku wzięcia udziału w Warsztacie stacjonarnym większej liczby osób niż wskazana w Zamówieniu, ORKE wystawi fakturę VAT jak za usługę Wykładu stacjonarnego według cennika dostępnego u konsultanta edukacyjnego. Faktura wskazana w § 7 ust. 2 lit. b) II zostanie powiększona o różnicę pomiędzy wartością Wykładu stacjonarnego a Warsztatu stacjonarnego. W przypadku mniejszej liczby uczestników usługi niż zamówiona, cena usługi nie ulega zmianie. Podstawą do weryfikacji liczby uczestników Szkolenia jest lista obecności.
- W przypadku wzięcia udziału w Szkoleniu Webinar na żywo większej liczby osób niż wskazana w Zamówieniu, ORKE wystawi fakturę VAT według zasad wskazanych w § 7 ust. 2 lit. b) II powiększoną o różnicę pomiędzy wartością Wykładu on-line a webinaru na żywo. W przypadku mniejszej liczby uczestników usługi niż zamówiona, cena usługi nie ulega zmianie. Podstawą do weryfikacji liczby uczestników Szkolenia webinar na żywo jest
lista obecności (liczba zalogowanych osób). - Zamawiający może dokonać przedpłaty na Szkolenie, co zgłasza podczas składania Zamówienia u konsultanta edukacyjnego.
§ 8. Warunki świadczenia Szkoleń zdalnychZasady świadczenia Szkoleń zdalnych określa Załącznik nr 1 do OWS. (załącznik do pobrania na dole tej strony)
- Zamawiający ma prawo do rezygnacji z Zamówienia bez podania jakiejkolwiek przyczyny z według poniższych zasad:
-
§ 9. Reklamacje
- Zamawiający ma prawo do składania reklamacji zgodnie z właściwymi przepisami Kodeksu cywilnego. Termin zgłoszenia reklamacji wynosi 7 dni od dnia zakończenia reklamowanej usługi.
- Zamawiający może złożyć reklamacje na Formularzu reklamacyjnym, który jest przekazywany Zamawiającemu wraz z OWS lub przesyłając zgłoszenie poprzez Formularz kontaktowy na stronie orke.pl/kontakt („Wybierz dział”-> „Dział reklamacji”).
- Reklamacje można zgłaszać:
- Pocztą: Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych, Aleje Jerozolimskie 96, 00-807Warszawa,
- Pocztą elektroniczną na adres e-mail: reklamacje@orke.pl
- ORKE rozpatruje Reklamacje w terminie 10 dni od dnia jej otrzymania.
- Zamawiający otrzymuje w powyższym terminie informację o sposobie załatwienia reklamacji na papierze albo trwałym nośniku przesłanym na adres e-mail, chyba, że ustalono z nim inny sposób udzielenia takiej informacji.
- ORKE nie udziela gwarancji na Szkolenie w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.
§ 10. Siła wyższa- Strony wyłączają jakąkolwiek wzajemną odpowiedzialność w przypadku niewykonania Zamówienia w ustalonym terminie z powodu wystąpienia tzw. siły wyższej. Przez siłę wyższą rozumie się wszelkie okoliczności i zdarzenia zewnętrzne, będące poza kontrolą ORKE i Zamawiającego, niemożliwe do przewidzenia, którym nie można było zapobiec, ani też uniknąć, którego skutkiem jest niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania przez którąkolwiek ze stron. Za siłę wyższą strony będą uważały w szczególności pożar, powódź, trzęsienie ziemi, zamieszki, strajki, stany klęski żywiołowej, przerwy techniczne w dostawie energii, stan epidemii lub zagrożenia epidemiologicznego
- W przypadku określonym w ust. 2 powyżej, strony wspólnie ustalą nowy termin przeprowadzenia Szkolenia.
§ 11. Prawa autorskie- Wszelkie treści zawarte w Materiałach szkoleniowych przekazanych lub udostępnionych Uczestnikowi w związku ze Szkoleniem, mające cechy utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, stanowią przedmiot autorskich praw majątkowych przysługujących Organowi prowadzącemu lub pomiotom współpracującym z Organem prowadzącym na postawie zawartych umów, a w przypadku utworów, które Organ prowadzący eksploatuje na mocy umów licencyjnych zawartych z właścicielami autorskich praw majątkowych – przedmiot autorskich praw majątkowych tych osób. Udostępnienie Uczestnikowi wszystkich materiałów, do których autorskie prawa majątkowe przysługują podmiotom trzecim, następuje z poszanowaniem praw własności intelektualnej tych podmiotów.
- Uczestnik ma prawo korzystania z otrzymanych lub udostępnionych materiałów włącznie w ramach dozwolonego użytku osobistego. Uczestnik nie jest uprawniony do korzystania z tych materiałów ponad zakres dozwolonego użytku, w szczególności nie może korzystać z tych materiałów w celach komercyjnych.
§ 12. Dane osobowe-
- Niniejsza informacja ma zastosowanie do Danych Osobowych osób reprezentujących, pracowników, Zamawiających oraz Uczestników Szkoleń, które są udostępniane ORKE w związku ze świadczeniem Szkoleń oraz w ramach relacji biznesowych lub przekazywane samodzielnie przez Uczestników.
- Administratorem Danych Osobowych są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka Akcyjna („WSIP”) z siedzibą w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa. Kontakt – e-mail: wsip@wsip.com.pl, numer telefonu: infolinia: (+48) 801 220 555 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora) lub (+48) 22 36 83 801 (z telefonów komórkowych), lub pisemnie na adres siedziby administratora. Kontakt z inspektorem ochrony danych: iod@wsip.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora.
- Dane Osobowe będą przetwarzane przez Administratora zgodnie z Rozporządzeniem UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., zwanym dalej „RODO”. Szczegółowe zasady przetwarzania Danych Osobowych przez Administratora zostały przedstawione poniżej.
Cele i podstawy prawne przetwarzania Danych Osobowych
Dane Osobowe będą przetwarzane przez Administratora w celach:
-
-
- realizacji zamówienia. Podstawą prawną przetwarzanie danych jest niezbędność przetwarzania danych w związku z realizacją umowy.
- rozliczeniowych i podatkowych. Podstawą prawną przetwarzania danych jest wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze.
-
Ponadto Administrator danych będzie przetwarzał Dane Osobowe w oparciu o przesłankę prawnie uzasadnionego interesu administratora danych, który w tym przypadku przejawia się w następujących celach przetwarzania:
-
-
- konieczność przetwarzania danych osób upoważnionych ze strony Zamawiającego do realizacji usługi szkolenia w jego imieniu w związku z faktem, iż na potrzeby realizacji usługi szkoleniowej reprezentują oni Zamawiającego;
- kontakt w sprawach związanych z realizacją Zamówienia, w tym organizacja współpracy i nadzór nad wykonywaniem usług;
- ewentualne dochodzenie roszczeń oraz rozpatrywanie reklamacji związanych z realizacją Szkolenia.
-
Dane będą przetwarzane do czasu przedawnienia roszczeń. W przypadku Uczestników skierowanych przez Zamawiającego na Szkolenia realizacja Szkolenia, w tym ewidencja Uczestników, udokumentowanie przeprowadzenia Szkolenia, wydanie zaświadczeń. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes administratora danych, jakim jest wykonywanie działań związanych z realizacją umowy na szkolenie, a w przypadku, gdy szkolenie wynika z przepisów dotyczących doskonalenia zawodowego, o którym mowa w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli, podstawą prawną przetwarzania danych jest realizacja obowiązków wynikających z przepisu prawa.
Okres przechowywania Danych Osobowych
Dane Osobowe będą przechowywane, co najmniej przez okres realizacji Zamówienia, w którego realizację zaangażowane były osoby, których Dane Osobowe dotyczą. W sytuacjach, gdy będzie to niezbędne dla celów dowodowych Dane Osobowe mogą być przechowywane także do czasu przedawnienia roszczeń z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub zakończenia postępowania sądowego związanego z w/w Zamówieniem. Dane osób składających Zamówienie w imieniu Zamawiającego, jak również podawane w celach rozliczeniowych (np. adresy e-mail do przesyłania faktur, dane osoby wystawiającej fakturę) oraz dane Uczestników w postaci listy dołączanej do dokumentów rozliczeniowych, będą również przechowywane do momentu wygaśnięcia obowiązku przechowywania dokumentów księgowych i rozliczeniowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dane zawarte w prowadzonej ewidencji wydanych zaświadczeń będą przechowywane przez 6 lat.
Kategorie przetwarzanych Danych Osobowych
W celach wskazanych powyżej Administrator może przetwarzać, co do zasady następujące Kategorie Danych Osobowych: dane identyfikacyjne (imię i nazwisko), dane służbowe (stanowisko, miejsce pracy), dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail, numer faksu), a w przypadku reprezentantów również inne dane ujawnione w informacji odpowiadającej odpisowi z KRS. W przypadku danych Uczestników, Administrator pozyskuje od Zamawiającego, co do zasady następujące Kategorie Danych Osobowych: dane identyfikacyjne (imię i nazwisko), dane służbowe (stanowisko, miejsce pracy), dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail), a w przypadku Uczestników Szkoleń zdalnych Administrator dodatkowo może rejestrować głos podczas szkolenia.
Odbiorcy Danych Osobowych
Pracownicy i współpracownicy administratora danych upoważnieni do przetwarzania danych; podmioty przetwarzające dane osobowe na zlecenie administratora i wyłącznie na podstawie umowy powierzenia danych, m.in. w zakresie usług IT (w szczególności Click-Meeting Sp. z o. o.), usług doradczych, usług księgowych.
Zasady gromadzenia Danych Osobowych
Dane Osobowe są pozyskiwane, co do zasady od Zamawiającego. Zamawiający jest odpowiedzialny za poinformowanie osób, których dotyczą Dane Osobowe o planowanym udostępnieniu ich danych do Administratora oraz o zakresie i powodach tego udostepnienia. Dane Osobowe mogą być pozyskiwane także bezpośrednio od osoby, której dotyczą. Podanie Danych Osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do zawarcia lub realizacji Umowy. Niepodanie danych może utrudnić lub całkowicie uniemożliwić realizację umowy.
Prawa związane z przetwarzaniem Danych Osobowych
Osoba, której dane dotyczą może skorzystać wobec Administratora z następujących praw:
-
- prawa do żądania dostępu do swoich Danych Osobowych i uzyskania informacji na temat ich przetwarzania, a w przypadku, gdyby były nieprawidłowe ma prawo do żądania ich sprostowania,
- prawa do żądania ograniczenia przetwarzania jej danych w sytuacjach i na zasadach wskazanych w art. 18 RODO (Podmiot danych może żądać ograniczenia przetwarzania jego danych osobowych na okres weryfikacji ich prawidłowości lub do czasu rozpatrzenia jego sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Prawo to przysługuje także w sytuacji, gdy zdaniem podmiotu danych przetwarzanie jego danych jest niezgodnie z prawem, lecz nie chce on, aby dane te zostały od razu usunięte lub w przypadku, gdy dane są mu potrzebne dłużej niż zakładał przyjęty okres przetwarzania, z uwagi na kwestie ustalenia lub obrony roszczeń),
- prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od Administratora danych osobowych Zamawiającego, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, w przypadku przetwarzania danych w celu zawarcia i wykonywania Zamówienia. Zamawiający może przesłać te dane innemu administratorowi danych,
- prawa do żądania usunięcia jej Danych Osobowych („prawo do bycia zapomnianym”),
- prawa do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania jej Danych Osobowych z przyczyn związanych z jej szczególną sytuacją. Ponadto osoba, której dane dotyczą ma prawo wnieść skargę na przetwarzanie jej Danych Osobowych przez Administratora do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
§ 13. PromocjeW przypadku składania zamówienia w ramach promocji, której organizatorem jest ORKE, do Zamówienia mają zastosowanie warunki danej Promocji.
§ 14. Postanowienia Końcowe-
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszych OWS mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego.
- Jeżeli którekolwiek z postanowień niniejszych OWS zostaną uznane za nieważne lub nieskuteczne przez jakikolwiek właściwy sąd lub w wyniku przyszłych działań legislacyjnych lub administracyjnych, takie uznanie lub działania nie unieważniają ani nie czynią nieskutecznymi pozostałych postanowień niniejszego dokumentu. Jeżeli postanowienia niniejszych OWS zostaną ostatecznie uznane za nie zgodne z prawem lub nieskuteczne, postanowienia
te uznaje się za wyłączone z niniejszych OWS, lecz wszystkie pozostałe postanowienia będą nadal w pełni obowiązujące i skuteczne, a w zamian wszelkie takie postanowienia uznane za niezgodnie z prawem lub nieskuteczne zostaną zastąpione postanowieniem o podobnym znaczeniu, odzwierciedlającym pierwotny zamiar danego postanowienia, w zakresie dozwolonym na mocy odpowiednich przepisów prawa. - Niewykonanie przez którąkolwiek ze stron lub opóźnienie w wykonaniu jakiegokolwiek prawa lub środka wynikającego z realizacji Zamówienia nie będzie stanowiło zrzeczenia się takich praw, a jednorazowe lub częściowe wykonanie jakiegokolwiek wynikającego z tych dokumentów prawa nie uniemożliwia innego lub przyszłego ich wykonywania ani wykonywania jakichkolwiek innych praw wynikających z realizacji Zamówienia lub związanych z nim dokumentów lub z mocy prawa.
- Wszystkie spory, jakie mogą wyniknąć z realizacji Zamówienia złożonego przez Zamawiającego, będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby organu prowadzącego ORKE.
- ORKE ma prawo do zmiany OWS oraz formularza zamówienia. Dla Zamówienia obowiązuje formularz oraz OWS ważny w dniu złożenia Zamówienia. Zmiana formularza lub OWS nie ma wpływu na Zamówienia złożone przed wejściem zmian w życie.